Od lat volvo słynie z produkcji samochodów klasy średniej. Wydaje się, że jednym z flagowych modeli jest volvo s60, czyli sedan, który do kupienia jest już od kilkunastu lat i wciąż nie traci popularności.

Jak to się zaczęło?

volvo s60Przed rokiem 2000 w produkcji były dwa modele volvo, które nieco przypominały wspomniane już volvo s60. Mowa tu o modelu s40 oraz nowszym volvo s80. Jednakże, okazało się, że istnieje duża liczba klientów, którym nie odpowiadał ani jeden, ani drugi model. Spełnieniem oczekiwań rynku było więc nieuniknione powstanie volvo s60.

Przez pierwsze lata produkowano cały czas tę samą wersję pojazdu. Jednakże, po czasie zaczęto dokonywać pewnych zmian. Ostatecznie, po dziesięciu latach od startu produkcji model o którym mowa różnił się już w znacznym stopniu od swojej pierwszej wersji. Jednakże, właśnie dopiero po dziesięciu latach, miała nadejść prawdziwa, duża zmiana. Tym razem, w przeciwieństwie do poprzednich modyfikacji, nie chodziło już jedynie o ledwie zauważalną zmianę estetyczną, czy zamontowanie odrobinę lepszego silnika. Tym razem, zmiana była rewolucyjna, na rynek wprowadzono bowiem nową generację pojazdów.

Nowoczesne, rozwijające się volvo s60

Już pierwszy model volvo s60 II był rewolucyjny. Jednakże, był to dopiero początek rozwoju tego modelu. W ciągu kilku lat powstało już wiele różnorodnych, znacząco różniących się od wersji pierwszej, jak i od siebie nawzajem, modeli. Różnice dotyczą stosunkowo nieistotnych kwestii jak długość samochodu, ale również spraw o wiele ważniejszych, jak chociażby rodzaj napędu. Niektóre modele posiadają nadal napęd jedynie w dwóch kołach, inne natomiast aż w czterech.